
$22.00
We teamed up with 106.1 The Goat to bring you an amazing brew! Does she look familiar? A spoof on our best-selling Bachelor Blonde – but with a substantial addition of tangerine to give it a juicy, citrus, mimosa-like punch.
For more than 20 years, 106.1 The Goat has been giving back to our community through The Goat’s Christmas Wish. When you purchase a 4-pack of The Goat’s Wish: Billy Blonde, we will donate a portion to the organization. Thanks to your help, we continue to change local lives each year for the better. Find out more at MYLLOYDMINSTERNOW.COM.
5% alc/vol
Additional information
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 6 in |
| Brew Type | Tangering Blonde ale |
| Flavour | Light, easy-drinking, smooth, orange |
| Brand | 4th Meridian Brewing Co. |
| Alcohol per Volume | 5.0% alc/vol |
| Quantity | 4 x 473ml cans |
| Price | $20.00 GST Incl., Deposit Incl., Recycling Incl., Shipping not included |
| Notes | A portion of sales goes towards 106.1 The Goat's Christmas Wish. An organization that has been helping change local lives for the better for over 20 years. |
Share This Product, Choose Your Platform!
You May Like

We teamed up with 106.1 The Goat to bring you an amazing brew! Does she look familiar? A spoof on our best-selling Bachelor Blonde – but with a substantial addition of tangerine to give it a juicy, citrus, mimosa-like punch.
For more than 20 years, 106.1 The Goat has been giving back to our community through The Goat’s Christmas Wish. When you purchase a 4-pack of The Goat’s Wish: Billy Blonde, we will donate a portion to the organization. Thanks to your help, we continue to change local lives each year for the better. Find out more at MYLLOYDMINSTERNOW.COM.
5% alc/vol
$22.00
Additional information
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 6 in |
| Brew Type | Tangering Blonde ale |
| Flavour | Light, easy-drinking, smooth, orange |
| Brand | 4th Meridian Brewing Co. |
| Alcohol per Volume | 5.0% alc/vol |
| Quantity | 4 x 473ml cans |
| Price | $20.00 GST Incl., Deposit Incl., Recycling Incl., Shipping not included |
| Notes | A portion of sales goes towards 106.1 The Goat's Christmas Wish. An organization that has been helping change local lives for the better for over 20 years. |









