
$20.00
A subtle sour tartness is balanced nicely with the sweetness of fresh, orchard grown raspberries. This provides for a refreshing wheat beer that finishes clean and dry.
Additional information
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 6 in |
| Brew Type | Wheat Ale |
| Flavour | Lightly soured raspberry |
| Brand | Ribstone Creek |
| Alcohol per Volume | 4.00% per 473ml can |
| Quantity | 4 x 473ml cans |
| Price | $17.00, GST incl., Deposit + Recycling fees incl., Shipping not included. |
Share This Product, Choose Your Platform!
You May Like

A subtle sour tartness is balanced nicely with the sweetness of fresh, orchard grown raspberries. This provides for a refreshing wheat beer that finishes clean and dry.
$20.00
Additional information
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 6 in |
| Brew Type | Wheat Ale |
| Flavour | Lightly soured raspberry |
| Brand | Ribstone Creek |
| Alcohol per Volume | 4.00% per 473ml can |
| Quantity | 4 x 473ml cans |
| Price | $17.00, GST incl., Deposit + Recycling fees incl., Shipping not included. |









