
$17.00
Brewed under the Ribstone Creek label, this unfiltered IPA displays a delicate balance of malt, citrus, and pine. A floral hoppy aroma and a hint of spice makes this an exceptional brew for hopheads and craft beer fans alike.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 5 × 4.5 in |
| Brew Type | IPA |
| Flavour | Citrus, pine, malt |
| Brand | Ribstone Creek |
| Alcohol per Volume | 6.50% per 355ml can |
| Quantity | 6 x 355ml can |
| Price | $16.50, GST incl., Deposit + Recycling fees incl., Shipping not included. |
Share This Product, Choose Your Platform!
You May Like

Brewed under the Ribstone Creek label, this unfiltered IPA displays a delicate balance of malt, citrus, and pine. A floral hoppy aroma and a hint of spice makes this an exceptional brew for hopheads and craft beer fans alike.
$17.00
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 5 × 4.5 in |
| Brew Type | IPA |
| Flavour | Citrus, pine, malt |
| Brand | Ribstone Creek |
| Alcohol per Volume | 6.50% per 355ml can |
| Quantity | 6 x 355ml can |
| Price | $16.50, GST incl., Deposit + Recycling fees incl., Shipping not included. |










