
$16.50
Brewed under the Ribstone Creek label, this porter offers pronounced chocolate and roast coffee notes, balanced by a light caramel sweetness. With a fruity and roasted aroma on the nose, the well-bodied brew is the perfect companion for a cold winter night.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 5 × 4.5 in |
| Brew Type | Porter |
| Flavour | Chocolate, coffee |
| Brand | Ribstone Creek |
| Alcohol per Volume | 6.50% |
| Quantity | 6 x 355ml cans, 24 x 355 ml cans |
| Price | $16.50, GST incl., Deposit + Recycling fees incl., Shipping not included. |
Share This Product, Choose Your Platform!
You May Like

Brewed under the Ribstone Creek label, this porter offers pronounced chocolate and roast coffee notes, balanced by a light caramel sweetness. With a fruity and roasted aroma on the nose, the well-bodied brew is the perfect companion for a cold winter night.
$16.50
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 5 × 4.5 in |
| Brew Type | Porter |
| Flavour | Chocolate, coffee |
| Brand | Ribstone Creek |
| Alcohol per Volume | 6.50% |
| Quantity | 6 x 355ml cans, 24 x 355 ml cans |
| Price | $16.50, GST incl., Deposit + Recycling fees incl., Shipping not included. |










